Projekty hal namiotowych

Kupując w naszej firmie halę namiotową otrzymują Państwo wraz z zakupem projekt konstrukcyjno budowlany. Projekty hal namiotowych  wykonywane są indywidualnie dla każdego inwestora, z uwzględnieniem danych lokalizacji.

Wszystkie hale dostosowane są do lokalizacji w których mają zostać użytkowane, czyli projekt uwzględnia obciążenie śniegowe oraz wiatrowe dla danego miejsca użytkowania.

Halami nazywa się budynki parterowe jedno-lub wielonawowe,najczęściej niepodpiwniczone ,których cecha charakterystyczna jest brak wewnętrznych ścian poprzecznych i podłużnych. O kształcie i wielkości takich budynków decydują wymagania eksploatacyjne obiektu.Dokumentacja techniczna  czyli projekty hal namiotowych  zawierają: opis techniczny,obliczenia statystyczno-wytrzymałościowe oraz cześć rysunkowa projektu.Graficznym podsumowaniem hali w naszym projekcie jest schematyczny rysunek konstrukcji uwzględniający ogólne informacje na temat budowy strukturalnej obiektu halowego.

Nasze konstrukcje nośne zaprojektowane są tak ,żeby z odpowiednim stopniem niezawodności mogły się oprzeć działaniom (miedzy innymi obciążeniom) które mogą zaistnieć w czasie budowy,eksploatacji i modernizacji ,zachowując jednocześnie swoje parametry użytkowe. Obecnie przyjęta metodą oceny bezpieczeństwa konstrukcji jest metoda stanów granicznych.W analizie granicznej projektant sprawdza wszystkie możliwe i właściwe sytuacje obliczeniowe oraz obciążenia wykazując iż żaden z właściwych stanów granicznych konstrukcji nie został przekroczony.Potrzebne do wykonania takiej analizy parametry obciążeń ustala się na podstawie tzw.norm obciążeniowych lub uwzględniając dane producenta.

Projekty hal namiotowych uwzględniają obciążenia wynikające z materiałów zastosowanych do ich budowy,ukształtowania geometrycznego bryły budynku,warunków klimatycznych i sejsmicznych oraz oddziaływań wynikających z technologii i eksploatacji obiektu.

Do najczęściej występujących zalicza się obciążenia;

  • od ciężaru własnego elementów składowych konstrukcji nośnej oraz elementów osłonowych i izolacyjnych dachów,stropów i ścian hali
  • klimatyczne,przede wszystkim od śniegu i wiatru,które zależą od strefy klimatycznej oraz kształtu bryły budowli a także jej wysokości
  • technologiczne ,pochodzące od maszyn i urządzeń transportowych (np.suwnice)
  • termiczne ,pochodzące o procesów technologicznych
  • sejsmiczne ( w rejonach trzęsień ziemi )i parasejsmiczne (tereny eksploatacji górniczej)
  • od uderzeń (np.suwnic ,środków transportowych o słupy itp.)
  • niekonwencjonalne,np.obciążenia dachów pyłami,(cementownie,huty miedzi itp.)obciążenia wynikające z ukształtowania terenu (piach), rodzaju transportu poruszającego się na terenie hal.
Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hale namiotowe PatMat
Masz pytania? skontaktuj się z nami.

sklep@patmat.com.pl
Newsy o „pseudo” całorocznych halach namiotowych
zawalona hala namiotowa w Bydgoszczy Zawalił się dach lodowiska na Wyżynach w Bydgoszczy! Na szczęście nie ma poszkodowanych. Wszyscy korzystający z lodowiska zostali ewakuowani.
źródło http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130119/BYDGOSZCZ01/130119131 Zawalona hala namiotowa   Osów: Zawaliła się hala. Dobrze, że nikt nie zginął Nie możemy jeździć konno w hali na Osowie - mówi nasza czytelniczka. - Kilka tygodni temu zawaliła się pod naporem śniegu.
źródło: http://www.mmszczecin.pl/238055/2011/1/7/osow-zawalila-sie-hala-dobrze-ze-nikt-nie-zginal?category=news